טיפול זוגי בשרון

מהו טיפול/יעוץ זוגי?

זוהי עבודה על האינטראקציה הזוגית שנוצרת בין בני הזוג, כאשר כל אחד מבני הזוג מביא לטיפול את הרגשותיו ,ההיסטוריה שלו, היכולות והקשיים שלו. בני הזוג יכולים ללמוד על האופן בו יחסיהם המוקדמים משפיעים ומעצבים את התנהלותם  הזוגית, וכן לבנות יכולת הקשבה, ותקשורת טובה יותר שתסייע להם, להתמודד טוב יותר עם הקונפליקטים הזוגיים.

טיפול זוגי בשרון


איך אנו יודעים שאנו צריכים טיפול/יעוץ זוגי?

הגענו למצב שמערכת היחסים שהיתה בעבר נעלמה, ובמקומה יש אוירה לא נעימה, מתח, מריבות, מאבקי כוח, תחושה שנמצאים במלחמה או לחילופין שתיקות ארוכות. תחושה שבן/ת הזוג הפך/ה לאדם זר, תחושה שהגענו למבוי סתום שלא מבינים אותנו. האופציה של פרוק החבילה עולה בראש, אך מעדיפים, לא להגיע אליה.

אצל זוגות המתמודדים עם בגידה יש פגיעה קשה מאוד באמון של בן הזוג הנבגד, ותחושה שאין סיכוי לצאת מהכאוס האדיר ברגשות. בגידה היא אחת ממצבי המשבר הקשים שבני זוג חווים. טיפול זוגי בסטואציה כזו חיונית להבנת הסיבות שהביאו לבגידה, ולעבודה מאומצת שיכולה להיות קרש קפיצה לצמיחה.

חיים זוגיים לעיתים מעוררים מחלוקות, ואי הסכמות על נושאים שונים. לקראת הנשואין מתעוררים מחלוקות הקשורים להכנת החתונה, מקום מגורים, קניית דירה ועוד. בשנים הראשונות לנישואין מתעוררים מחלוקות הקשורים לחינוך הילדים, חלוקת תפקידים בבית, שימוש בכספים, קשרים עם המשפחה הגרעינית ועוד. אחד הנושאים המרכזיים הוא נושא המיניות, שתופס מקום נכבד במערכת היחסים הזוגית. לעיתים קיים מחסור במין או שימוש במין לצורך הענשה, או כשיש פערים בצרכים המיניים.

השפעה של קשיים בזוגיות לעיתים באים לידי ביטוי אצל ילדים, אשר חווים את הדינמיקה הקשה בבית וחלקם מגיבים בחרדה, או התקפי זעם, עצב, ולעיתים ירידה בתפקוד הלימודי.

חלק מהזוגות נמצאים לחלופין ביחסי חברות, ומרגישים שותפים לגידול הילדים והבית, אולם החשק המיני, ההתרגשות והתשוקה נעלמו בדרך, ומרגישים כשותפים לדירה. טיפול זוגי יסייע להבין מה עומד מאחורי התחושות הללו וההתרחקות המינית והרומנטיקה, איזה מחסומים, פחדים וקשיים קיימים? כל זאת במטרה לסייע לבני הזוג לחזור ולהצית את רגש האהבה והתשוקה.